Amarnath Yatra: اقدامات احتیاطی

[ad_1]

این Amarnath Yatra سالانه زیارت به حرم خداوند Amarnath در بیشتر هیمالیا در کشمیر. این معبد قرار دارد و در ارتفاع 13000 پا, از این رو در ارتفاع بالا بیماری و اثرات سرمای شدید بسیار شایع هستند در اینجا. این شرایط باعث از چند شماره از مرگ و میر در طول Yatra. در سال 1996 حدود 200 زائران فوت ناشی از هیپوترمی با توجه به سرمای شدید در اینجا. بالا بودن مرگ و میر در درجه اول به دلیل زیرساخت های ضعیف و اگر چه بسیاری از بهبود دیده شده است در زیرساخت در اینجا وجود دارد حدود 50 مرگ و میر در طول Amarnath Yatra 2010. بنابراین این مهم است که آگاه باشید از این واقعیت است که اقدامات احتیاطی در برابر این شرایط گرفته شده است.

اقدامات احتیاطی زیر کمک خواهد کرد که یکی با خیال راحت انجام Yatra:-

· پوشیدن لباس مناسب. آن را می شود بسیار سرد اینجا و حتی در یک روز روشن و آفتابی آب و هوا می تواند به طور ناگهانی بسته و شروع به برف می آید. بنابراین حمل به اندازه کافی لباس گرم. بهتر است برای نگه داشتن یک جفت دستکش دستی.

· این Yatra شامل کوه پیمایی مسافت های طولانی در مناطق کوهستانی. از این رو آمادگی جسمانی مهم است. قبل از گام گذاشتن در این Yatra تمرین پیاده روی به مدت حداقل شش متر در هر روز به مدت دو تا سه هفته. تمرینات تنفس عمیق نیز کمک خواهد کرد

· اگر شما رنج می برند از بالا, فشار خون, ریه, بیماری ها, بیماری قلبی و یا تشنج بهتر است به دنبال نظر پزشک خود اقدام به Amarnath. فشار خون بالا شناخته شده است به تشدید در ارتفاع بالا و از این رو فرد مبتلا به این بیماری باید به طور منظم داروها حتی در طول Yatra.

· اگر هر فردی تجربه تنگی قفسه سینه و سرفه و تنگی نفس, سرگیجه عدم توانایی در راه رفتن و یا expectoration صورتی پر از کف خلط در طول Yatra آنها باید به دنبال کمک های فوری پزشکی (کمک های پزشکی در دسترس است در همه ارتش و شبه نظامی اردوگاه در طول مسیر). این علائم جدی و yatris نباید بیشتر ادامه دهید.

· پس از این سفر بسیار دشوار است, به ویژه از طریق شمال مسیر بهتر است به حمل حداقل توشه. موارد زیر باید انجام شود به عنوان آنها می تواند کمک بزرگی: مشعل با باتری اضافی, بازی, جعبه, چند میله شکلات و آب و یک جفت دستکش و یک عصا عینک تغییر لباس.

· این است که به شدت توصیه به سیگار کشیدن و یا مصرف الکل در اینجا. الکل می تواند منجر به از دست دادن حرارت بدن و این ممکن است منجر به هیپوترمی. به طور مشابه, سیگار کشیدن می تواند مستعد برای توسعه لینگ ادم در ارتفاع بالا و از این رو باید به شدت اجتناب شود.

با پیروی از این اقدامات احتیاطی یکی می تواند به حداقل رساندن شانس از مشکلات بهداشت و درمان در حالی که در Amarnath.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *