گاف یک‌میلیاردی پرسپولیس در جیب بیرانوند

[ad_1]

به گزارش ایران پژواک، پیش از دربی برگشت پایتخت، بازیکنان پرسپولیس که به بدقولی و امروزوفردا کردن‌ها توسط مدیران معترض بودند تصمیم داشتند تمرینات را تحریم کرده تا به این واسطه به باشگاه برای پرداخت بخشی از طلب‌شان فشار بیاورند.

هرچند این اتفاق با وساطت یحیی گل‌محمدی و افشین پیروانی ختم به‌خیر شد و سرخ‌ها به تمرینات‌شان ادامه دادند اما در همین حال‌وهوا یکی از رسانه‌ها اقدام به انتشار لیستی از دریافتی و طلب بازیکنان (مربوط به فصل ۹۸-۹۷) کرد که در آن برهه از زمان سروصدای زیادی به‌پا کرد و بازیکنان به‌نوعی این کار را برای تضعیف روحیه خودشان در بازی مقابل استقلال قلمداد کردند.

اما موضوعی که در این لیست عجیب توی ذوق می‌زد و در ادامه هم در لابه‌لای اخبار دربی گم شد، دریافتی علیرضا بیرانوند بود که نه‌تنها مانند تمام بازیکنان از باشگاه طلبکار نبود بلکه مبلغی حدود یک‌میلیارد و ۲۸۰ میلیون هم به باشگاه بدهی داشت که دلیلش بر هیچ‌کس روشن نبود.

این پول چگونه به حساب بیرانوند واریز شد؟

طبق شنیده‌ها این پول در زمان مدیرعاملی ایرج عرب به حساب علی بیرو واریز شده و البته هیچ عمدی در کار عرب و معاون مالی‌اش وجود نداشته و این مبلغ با یک اشتباه سهوی به حساب دروازه‌بان شماره یک قرمزها واریز شد. ظاهرا سرخ‌ها در محاسبه صفرهای رقم واریزی به حساب بیرانوند یک اشتباه کوچک کردند اما همین اشتباه کوچک باعث شد ۱۰ برابر مبلغی که باید به حساب او واریز می‌شد، واریز شده باشد.

بیرانوند با این پول چه کرد؟

علیرضا بیرانوند که از این همه لطف و محبت مدیران پرسپولیس به خودش متعجب شده بود این مبلغ را از حساب خود برداشت کرد. بعد از مدتی که مدیران سرخ متوجه کسری این مبلغ از خزانه باشگاه شدند با بررسی اسناد واریزی متوجه می‌شوند این پول در حساب علی بیرو قرار دارد. اما تلاش مسئولان برای برگرداندن این پول از این دروازه‌بان بی‌فایده بود و بیرانوند اعلام کرد دیگر پولی در حسابش وجود ندارد و آن را بابت بدهی‌هایش خرج کرده و مدیران باشگاه می‌توانند برای پرداخت‌های بعدی این مبلغ را از قراردادش کسر کنند.

سرنوشت این پول چه شد؟

بعد از جدایی ایرج عرب و حضور محمدحسن انصاری‌فرد در باشگاه بار دیگر پرونده این پول باز شد اما مدیر جدید هم برای پس گرفتن این پول چندان موفق نبود و درنهایت هم در یک موقعیت حساس مجبور شد این مبلغ را به شماره یک تیمش ببخشد!

آن‌طور که از گوشه‌وکنار شنیده‌ایم بعد از اینکه در میانه فصل بیرانوند به‌خاطر اختلاف شدید با کالدرون قصد ترک سرزمین سرخ‌ها را داشت و با پیشنهاد خنک به باشگاه رفت، محمدحسن انصاری‌فرد به‌دلیل شرایط حساس پرسپولیس و نیاز شدید به این بازیکن برای پوکر قهرمانی پیشنهاد داد بندی به قرارداد او اضافه شود و مبلغی که به‌صورت اضافه به حسابش واریز شده به بیرانوند تعلق گرفته و نیازی به برگرداندن آن نباشد.

بیرانوند که با این پیشنهاد وسوسه‌انگیز مواجه شده بود، ترجیح داد از میان پیشنهادهای خارجی‌اش با تیمی به توافق برسد که حاضر است به‌خاطرش تا پایان فصل صبر کند.

مسئول سابق تکذیب نکرد!

با اینکه به‌نظر می‌آمد همکاران انصاری‌فرد با شنیدن این خبر به‌شدت در قامت تکذیب این خبر بربیایند اما در کمال تعجب بعد از اینکه این شنیده‌ها به یکی از همکاران و کارمندان باشگاه پرسپولیس در زمان انصاری‌فرد عنوان شد، در پاسخ گفت: «من خیلی زیاد در جریان موارد مالی باشگاه نبودم. اما یادم می‌آید وقتی بیرانوند با پیشنهاد خنک وارد باشگاه شد، با پیشنهادی ازسوی انصاری‌فرد مواجه شد که خیلی زود از موضع خود کوتاه آمد و هیچ بعید نیست که او این بند مالی را در قراردادش گنجانده باشد.

سکوت معنادار معاونان و مدیران فعلی

در این مدت تلاش بسیاری کردیم که صحت‌وسقم این موضوع را از معاونان و مدیران فعلی باشگاه پیگیر شویم اما جالب اینکه هیچ‌کدام از نفرات فعلی در باشگاه حاضر نشدند در این خصوص اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهند.

مشاور رسانه‌ای باشگاه بعد از شنیدن این موضوع با اظهار بی‌اطلاعی گفت: «من از این موضوع هیچ اطلاعی ندارم و از شما این موضوع را می‌شنوم.»

او بعد از اینکه با اصرار خبرنگار ما برای پیگیری این ماجرا روبه‌رو شد، پاسخ داد: «من نمی‌خواهم در این‌گونه موارد دخالت کنم و بهتر است این موضوع را از نفرات دیگری پرس‌وجو کنید.»

حسین خبیری، معاون باشگاه هم مسئول دیگری بود که از ماجرا ابراز بی‌اطلاعی کرد و به خبرنگار ما گفت: «در موارد مالی در زمان انصاری‌فرد هیچ دخالتی نداشتم و به همین دلیل است که اطلاعی از این ماجرا که شما از آن صحبت می‌کنید ندارم.»

بیرانوند: همه پول گرفتند من هم درصد قراردادم را گرفتم!

شاید بهترین کسی که می‌تواند درخصوص این موضوع صحبت کند علیرضا بیرانوند است. از او سوال کردیم که آیا در زمان مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد بند جدیدی به قراردادش اضافه شده است؟ او در پاسخ به ما گفت: «این حرف‌ها از کجا درآمده است؟ من هیچ قرارداد جدیدی با پرسپولیس امضا نکرده‌ام و آخرین قراردادی که با پرسپولیس امضا کردم در زمان مدیریت گرشاسبی بوده است و در جریان موضوعی که شما می‌گویید نیستم.»

بیرانوند درخصوص مبلغ مازادی که به حسابش واریز شده بود و در لیست منتشرشده هم وجود داشت، گفت: «زمان مدیریت ایرج عرب تمام بازیکنان بخش زیادی از رقم قراردادشان را گرفتند و من هم یکی از آنها بودم. اگر پولی هم به حساب من واریز شده، درصد قراردادم بوده و من مبلغ اضافه‌تری دریافت نکرده‌ام.»

بیرانوند در پایان خاطرنشان کرد: «من از این حرف‌ها اطلاعی ندارم اما چیزی که می‌دانم این است که تا به این جای فصل دریافتی‌ام از باشگاه ۱۰ درصد کمتر از سایر بازیکنان است و این را می‌توانید از باشگاه سوال کنید.»

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *