چگونه بفهمیم شیشه چوبی است یا خیر؟

آیا از پیدا کردن نوع مناسب شیشه برای فضای داخلی سردرگم هستید؟ این می تواند در همان زمان محکم و شیک باشد. خوب ، امروز ، تمام مشکلات شما مرتب می شوند. ما به شما اطمینان می دهیم ، با این چند ترفند زندگی شما راحت تر خواهد شد. علاوه بر این ، هیچ مشکلی در شناسایی شیشه خو دار نخواهید داشت.

فهرست مطالب [پنهان]

1 شیشه خو و کاربردهای آن
2 چگونه می توان تشخیص داد که شیشه واقعاً خو گرفته شده است یا نه؟
3 لمینیت در مقابل شیشه خو – کدام یک بهتر است
4 چرا یک لیوان را می توان خریداری کرد؟
5 کلمه آخر
شیشه خو و کاربردهای آن
بیشتر شما حتماً از شیشه ای خو گرفته شده برای محافظت از صفحه نمایش تلفن همراه خود شنیده اید. اما وقت آن است که دریابیم که دقیقا چه چیزی شیشه ای را ایجاد می کند؟ این شیشه به شکلی منحصر به فرد ساخته شده است. ابتدا نوع شیشه ها به شدت گرم می شوند و سپس به سرعت خنک می شوند. این فرآیند این شیشه را فوق العاده مفید می کند و به یک ساختار منحصر به فرد می بخشد.

اندازه گیری مورد نظر برای تولید لیوان خوشی مورد نیاز است. سپس شیشه برای هرگونه خطا مورد بازجویی قرار می گیرد. هنگامی که شیشه نقص می شود ، شیشه معیوب منجر به مشکلاتی می شود ، از این رو این یک مرحله مهم است. علاوه بر این ، شیشه یک فرایند معتدل را طی می کند. اینجاست که از طریق یک اجاق گاز یا یک دستگاه گرمایشی برای خنک کردن حرکت می کند. این روند می تواند در دسته ها یا حتی با یک حرکت مداوم انجام شود.

علاوه بر این ، شیشه پس از طی فرآیندی به نام “خاموش” می رود. اینجاست که خنک می شود. این روند به سختی برای هر ثانیه ادامه دارد. بنابراین ، از نازل های مختلفی برای انفجار فشار زیاد هوا روی شیشه خو استفاده می شود. از آنجا که وسط شیشه ابتدا خنک می شود ، منقبض می شود ، در حالی که سطح بیرونی فشرده می شود. این تغییر باعث می شود شیشه قوی شود. این روش نه تنها ارزان است بلکه بسیار مؤثر است.

بنابراین ، روش های مختلفی برای استفاده از شیشه خو وجود دارد. یکی از متداول ترین کاربردهای آن استفاده از محافظ صفحه نمایش در ابزارهای مختلف است. به غیر از این ، پنجره های مسافر در یک وسیله نقلیه نیز از شیشه خو ساخته شده اند. علاوه بر این ، درها و جداول شیشه ای معماری و حتی در سینی های یخچال و فریزر از این شیشه ساخته شده است.

به دلیل توانایی حفظ خود و قدرت آن در مایکروویوها قابل استفاده است. بیشتر ظروف مایکروویو از شیشه خو ساخته شده است. به همین ترتیب ، اجاقهای کفگیر نیز اغلب از این نوع شیشه ها برخوردار هستند. هیچ کس نمی خواهد ظروف مایکروویو یا اجاق گاز آنها هر چند وقت یک بار شکسته شود ، درست است؟ بنابراین ، مواد مناسب برای استفاده در چنین مواردی است. علاوه بر این ، کاربردهای تجاری زیادی نیز دارد. غرفه های تلفن ، پله برقی ها ، راه پله ها و حتی پانل های خورشیدی را می توان با استفاده از یک لیوان که دارای درجه حرارت است ، ساخت. آیا این شگفت آور نیست که چگونه می توان از یک منبع اساسی به چندین روش استفاده کرد؟

چگونه می توان تشخیص داد که شیشه واقعاً خو است یا نه؟
شناسایی یک لیوان خوشی به هیچ وجه نیاز به بازی های ذهنی ندارد! اگر همه این ترفندها را بدانید کار ساده ای است. بسیاری از افراد با شوخی گفتن که برای شناسایی یک شیشه خو باید شکسته شود. که تا حدودی صحیح است ، اما تعداد بیشتری از آن وجود دارد. بیایید دریابیم که چه چیز دیگری وجود دارد؟

شیشه خو دارای لبه های صاف است

یک شیشه بشقاب به دلیل گرمایش شدید و یک روند خنک کننده تدریجی معمولاً سخت تر می شود تا محکم تر شود. یک شیشه خو دار باید درون یک لیوان ماسه زده شود. بنابراین ، یک راه خوب این است که به لبه های شیشه نگاهی کامل بیندازید. ورق های خو دار به دلیل پردازش اضافی که در آن وجود دارد دارای لبه های صاف و یکدست هستند. به طور متضاد ، شیشه خسته نمی شود زیرا لبه ها برای لمس آن خشن هستند. بنابراین ، بهترین راه برای احساس اینست که انگشتان خود را روی لبه ها بکشید. انگشتان دست شما مانند جادو کار خواهد کرد ، به ما اعتماد کنید!

نقص ها روی سطح شیشه کاملاً قابل مشاهده است

علاوه بر این ، به دنبال نواقص کمی بگردید و بدانید. اگر هرگونه تحریف ، خم شدن جزئی یا کم رنگ شدن روی شیشه را تشخیص دهید ، به احتمال زیاد این یک لیوان سخت شده است. این عیوب ناشی از روش گرمایش شدید است. با کم شدن شیشه ، گرمای فوق العاده ای قابل اصلاح می شود ، بنابراین هنگامی که با استفاده از انبرک برداشت می شود ، این فرآیند نواقص جزئی را به همراه دارد. از نزدیک نگاه کنید و خودتان خواهید دید.

عینک های قطبی می توانند به شما کمک کنند تفاوت را مشاهده کنید
عینک های قطبی برای بررسی شیشه خو
باور کنید یا نه ، اگر شیشه های قطبی می پوشید ، می توانید به بهترین وجه بگویید که آیا شیشه تولید می شود یا خیر. هنگام پوشیدن لیوان های قطبی ، لیوان خود را در معرض نور آفتاب قرار دهید و به شما اطمینان می دهیم. شما تغییر را خواهید دید. به نظر می رسد که شما با استفاده از میکروسکوپ شاهد سطح خسته شده هستید. اگر می بینید که خطوط سایه دار تیره یا لکه های شیشه ای پخش شده اند ، این همان است. آن لیوان شیشه ای محکم است. این خطوط در طی فرایند خیس شدن شکل می گیرند زیرا غلطک های دستگاه از بالای شیشه عبور می کنند. چه راهی آسان برای فهمیدن ، نه؟

شیشه خو تمایل به شکستن حفاری دارد
شیشه خو تمایل به شکستن حفاری دارد
بسیار شناخته شده نیست ، اما این اطلاعات اساسی است. از این رو ، باید دانست که شیشه ها سوراخ هایی را که در آن حفر می شود ، ندارند. بیشتر انواع حفاری باعث می شود این شیشه ها شکسته شوند. بنابراین ، سوراخ ها باید فقط قبل از خنک شدن انجام شوند.

آخرین راه حل – یک خط بزنید
علاوه بر این ، می توانید با استفاده از یک ابزار برش پنجره ، یک خط روی شیشه ایجاد کنید. اما این باید آخرین راه حل باشد ، تنها اگر قصد دارید شیشه را برش دهید. اگر شیشه پوسته پوسته پوسته و برش خورده است ، به آن اعتماد کنید ، یکی از آن است! فراموش نکنید که قبل از برش شیشه ، از پوشش های محافظ چشم استفاده کنید. این می تواند مضر باشد!

با کمال تعجب ، یک شیشه خو و یک شیشه معمولی به شکلی کاملاً متضاد شکسته است. هنگامی که یک ورق دماغ می شکند ، شیشه در تمام محیط اطراف آن پخش نمی شود. به شکلی منحصر به فرد ، به قطعات کوچک و نسبتاً بی ضرر می شکند. این نوع شیشه ها اغلب در مناطقی مورد استفاده قرار می گیرد که ایمنی انسان در اولویت قرار دارد. از طرف دیگر ، یک لیوان معمولی بسیار شکننده تر است و به قطعات بزرگ ناهموار می رسد که بسیار خطرناک است. در نتیجه ، شیشه های تیز در چندین دستگاه استفاده می شود و اغلب به عنوان “شیشه ایمنی” در نظر گرفته می شود.

ورقه ورقه در مقابل شیشه خو – کدام یک بهتر است
شیشه خو در مقابل شیشه چند لایه
یک لیوان چند لایه از دو تکه لایه شیشه تشکیل شده است. این شیشه های خوشه به دور یک پوشش از فیلم پلاستیکی شفاف جمع شده اند. ابتدا شیشه ذوب می شود. فرآیندی که در آن همه ذرات هوا و جیب بیرون رانده می شوند ، برای ایجاد شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند. برای ایجاد محصول نهایی ، بارها و بارها گرم می شود. یک لیوان چند لایه بسیار قوی است زیرا برخی از لایه ها به آن اضافه می شوند. اگر می خواهید آن را قوی تر کنید ، لایه های بیشتری به آن اضافه کنید.

بنابراین ، اضافه کردن لاستیک پلاستیکی انعطاف پذیری و کشش خوبی به آن می بخشد. با این حال ، چیزی شبیه باند لاستیکی نیست. این امر به شیشه این امکان را می دهد که از شکستن غیر ضروری جلوگیری کند. در ابتدا شیشه جلو اتومبیل از شیشه چند لایه استفاده می کرد. و به دلیل خاصیت آن از ریختن در قطعات ریز جلوگیری می کند و مسافران را ایمن نگه می دارد. بر خلاف نوع خو ، پنجره های ساختمان های بلند و نرده های شیشه ای بدون قاب نیز از شیشه چند لایه ساخته شده اند.

با وجود اختلافات اندک ، هر دو کار شیشه ای با روشی مشابه است. پس از شکستن ، هر دو این شیشه ها به طرز وحشتناکی خرد نمی شوند ، بلکه فقط به یک شکل وب شکسته می شوند. شیشه تفاوت بسیاری در کاربرد دارد. اما فقط یک چیز ، بر خلاف شیشه چند لایه ، ورق های خسته شده قابل تعمیر نیست. بنابراین ، شیشه چند لایه نیز گرانتر از درجه حرارت است. تا زمانی که از آنها به درستی استفاده شود و به خوبی نگهداری شوند ، هر دو نوع شیشه ارزش سرمایه گذاری شما را دارند. بهترین قسمت در مورد یک لیوان چند لایه این است که می توانید با نگاه کردن به لبه های آن ، آن را شناسایی کنید. این یک لایه بین لایه روشن است که به شما در شناسایی آن کمک می کند.

چرا یک لیوان بخرید که خو گرفته شود؟
همانطور که قبلاً بحث کردیم ، شیشه خو دار می تواند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کند.

به همین دلیل است که یک لایه محافظ عالی برای تلفن های همراه شما است.

به راحتی خراشیده نمی شود و به آسانی آسیب نمی بیند. این لیوان سفت و سخت است که از وسایل شما محافظت می کند و علیرغم شانس ، اهداف دیگری را نیز برآورده می کند. شما باید از محافظ شیشه ای استفاده کنید تا از صفحه نمایش محافظت کنید زیرا تقریباً پنج برابر ضخیم تر از محافظ شیشه ای معمولی است. این به سادگی بهترین محافظت از شوک تا کنون را ارائه می دهد!

مشاهده صفحه از طریق شیشه برای کاربر آسانتر می شود. این شیشه با دوام و کاملاً بی ضرر است. زیرا به راحتی شکسته نمی شود و اگر از این رو شکسته شود ، به هزاران قطعه کوچک اما در عین حال بی ضرر متلاشی می شود.

ما به شما اطمینان می دهیم؛ تقریباً احساس می کند که کسی از صفحه اصلی تلفن خود استفاده می کند. با قیمت بالاتر علامت گذاری شده است ، بنابراین به دلایل مناسب هزینه دارد. با مزایای بسیار زیاد ، قیمت کمی اضافی ضرری ندارد. آیا اینگونه نیست؟

کلمات اخر
بنابراین ، دفعه بعدی که برای خرید خود یک لیوان محکم و محکم به بازار می روید ، مطمئناً این نکات کمک زیادی به شما می کند. ما بسیار مطمئن هستیم؛ این نکات به شما کمک می کند تا یک لیوان دقیق برای فضای داخلی خود پیدا کنید و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از این گذشته ، محافظت از وسایل و خانه های سخت درآمد شما از هر چیز دیگری اهمیت بیشتری دارد. نه به سرگردان و فروشندگان فریب شما را در خرید شیشه های شکننده معمولی بگویید! ما یقین داریم ، همه از پرداخت برچسب های سنگین که با شرایط نامطلوب همراه هستند متنفر هستند. اگر عاشق برخی صفحه نمایش های بزرگ هستید ، این محافظ نهایی است که شما نیاز دارید!

 

منبع : http://www.ilyaglass.com

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *