پیشنهاد ۷۵۰ هزار دلاری تیم لیگ برتری به دیاباته!

[ad_1]

به گزارش ایران پژواک، استقلال با شیخ دیاباته به «بحران» رسیده است. این بازیکن در نامه‌ای تهدیدآمیز برای استقلال نوشته اگر تا روز ۲۶ اردیبهشت مبلغ ۲۵۵ هزار دلار به او و ایجنتش (خودش ۳۲۰ هزار دلار و ایجنتش ۲۵ هزار دلار) ندهند، قرارداد را یک‌طرفه فسخ می‌کند. این یعنی او سراغ فیفا می‌رود و از آنجا که چنین پرونده‌ای در فوتبال ایران هزاران هزار مورد داشته، دیگر بقیه‌اش را می‌دانید. استقلال ندارد که پول این بازیکن را بدهد. آن‌ها به زور و زحمت ۱۰ درصد از پول بازیکنان را جور کردند و دادند. تازه فقط شیخ دیاباته دلار نمی‌خواهد. میلیچ هم هست. غیر از این دو مربی خارجی استقلال هم پول می‌خواهد. تازه غیر از این‌ها طلبکاران خارجی هم هستند. رفته‌رفته هم بدهی‌های خارجی بیشتر و بیشتر می‌شود. باشگاه هم در بد موقعیتی قرار گرفته. اگر دلار جور کند و به دیاباته و میلیچ بدهد، آن‌وقت طلبکاران خارجی باشگاه را محکوم می‌کنند. اگر به طلبکاران قبلی پول بدهند، آن‌وقت میلیچ و دیاباته فسخ می‌کنند.

در این گیر و دار حالا خبری به دست‌مان رسیده که کار استقلال را سخت‌تر می‌کند. شیخ دیاباته در استقلال آن‌قدر خوب بوده که مشتریان زیادی برای خودش دست و پا کرده باشد. دیروز یک منبع موثق فاش کرد سه باشگاه لیگ برتری خواهان خرید این بازیکن هستند و یکی از آن‌ها پیشنهاد مالی ۷۵۰ هزار دلاری برای شروع داده است. هنوز البته نقل و انتقالات مشخص نشده، بنابراین اگر بازار داغ شود، شک نکنید رقم افزایش پیدا می‌کند و تیم‌ها برای آنکه روی دیگری را کم کنند، پول‌های هنگفت‌تری به پای این بازیکن می‌ریزند. واسطه‌های این سه باشگاه با ایجنت شیخ دیاباته تماس گرفته و پیشنهاد خود را ارائه داده‌اند.

ریالی به استقلال نمی‌رسد؟

در حالت عادی با توجه به اینکه شیخ دیاباته با استقلال قرارداد دارد، از انتقال او به باشگاه بعدی قاعدتاً باید پولی به آبی‌ها برسد ولی اگر این بازیکن قراردادش را فسخ کند، در آن صورت چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ آیا پولی به استقلال می‌رسد؟ پاسخ منفی است. طبق قانون اگر شیخ دیاباته تا ۲۶ اردیبهشت پولش را از استقلال نگیرد، قراردادش را فسخ خواهد کرد. فسخ قرارداد هم به این معنی است که قرارداد فصل بعد او بی‌اعتبار می‌شود. بنابراین شیخ بازیکن آزاد خواهد بود تا به هر باشگاهی دوست دارد برود. تازه اگر او به باشگاهی هم نرود، استقلال باید دستمزدش را پرداخت کند! قرارداد دیاباته با استقلال در فصل جاری ۵۵۰ هزار دلار بوده. فصل بعد بالاتر از این خواهد بود. شانسی که استقلالی‌ها آورده‌اند او مشتری پر و پاقرص زیاد دارد، به همین دلیل در صورت فسخ باید تنها طلبش را پرداخت کنند. هر چند آبی‌ها به صورت رسمی در جریان پیشنهادات این بازیکن قرار نگرفته‌اند ولی کم و بیش مطلع هستند او مشتریان خوبی چه در داخل و چه در خارج از ایران دارد. اینکه کدام باشگاه لیگ برتری خواهان اوست، هنوز مشخص نشده ولی یحتمل باشگاه‌هایی مثل سپاهان و تراکتور تمایل دارند این بازیکن را جذب کنند. شاید هم پیشنهاد از تیم رقیب یعنی پرسپولیس رسیده باشد که البته خودش این روزها درگیر مشکلات مالی و پرداخت قرارداد بازیکنان خارجی است.

استقلالی‌ها تا پیش از تهدید فسخ قرارداد، در تلاش بودند تا بتوانند فصل بعد این بازیکن را به صورت قرضی یا قطعی به باشگاهی خارجی بفروشند و پولی نصیب‌شان شود ولی در صورتی که نتوانند پول او را بدهند، این نقشه‌شان خراب خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *