ویروس ابولا بیماری: علائم ، درمان و پیشگیری

[ad_1]

بیماری ویروس ابولا (EVD) است تهدید کننده زندگی و بیماری مسری است که قرارداد توسط انسان و همچنین پستانداران. آن است که یک تب هموراژیک; ناشی از ebolaviruses همچنین به عنوان شناخته شده “filoviruses” (آنها از خانواده ویروس “filivoridae”). وجود دارد پنج ویروس که در ebolaviruses که چهار نفر از آنها آلوده انسان در حالی که پنجمین آلوده حیوانات دیگر.

دو همزمان شیوع بیماری در سال 1976 مشخص شده ظاهر برای اولین بار از این بیماری است. یکی از کسانی که شیوع بیماری در سودان در حالی که جمهوری دموکراتیک کنگو بود دیگر کشور را تحت تاثیر قرار. مورد اول که به نظر می رسد در جمهوری دموکراتیک کنگو بود در نزدیکی ابولا ریور و بنابراین این بیماری رو به نام بعد از این رودخانه است.

ویروس ها است که باعث ابولا در ابتدا انتقال به انسان از طریق تماس با حیوان آلوده (ویروس عمدتا تحت تاثیر میوه خفاش میمون ها و میمون ها) و پس از آن گسترش بیماری از فردی به فرد دیگر است. تماس فیزیکی و همچنین قرار گرفتن در معرض مایعات بدن از فرد آلوده می تواند باعث بیماری به گسترش است.

پس از هشت به ده روز از آلوده شدن توسط ویروس برخی از نشانه های اولیه و علائم است که نشان می دهد ممکن است شروع بیماری و تب شدید و سردرد و درد عضلانی و لرز و خستگی و ضعف است. این علائم به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به برجسته تر در طول زمان. شاخص های دیگر که کمک به تشخیص ابولا قرمز و ملتهب چشم (چشم حتی ممکن است خونریزی) مطرح بثورات جلدی و درد قفسه سینه و سرفه و درد معده و اسهال و تهوع و استفراغ قابل توجه کاهش وزن و خونریزی داخلی.

از آنجا که این علائم بسیار شبیه به کسانی که از حصبه و مالاریا از آن آسان است برای یک پزشک برای تشخیص EVD. هنگامی که یک دکتر است و از این نظر است که یک بیمار است قرارداد این ویروس دو آزمایش خون می تواند تایید کند اگر فرد آلوده است یا نه, این شناخته شده به عنوان Enzyme-linked immunosorbent assay (ELISA) و رونوشت معکوس واکنش زنجيرهای پليمراز (PCR).

متخصصان پزشکی تا کنون شده است قادر به توسعه هر گونه واکسن یا آنتی ویروسی دارو برای این بیماری کشنده اما سازمان بهداشت جهانی به طور فعال به دنبال درمان است. در این زمان ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی با استفاده از برخی از پایه روش های مداخله در تلاش برای نجات جان افراد آلوده. این شامل تزریق مایعات داخل وریدی (IV) ارائه بدن نمک (تعادل الکترولیت) حصول اطمینان از ثابت اکسیژن تامین و حفظ فشار خون طبیعی و همچنین به عنوان با ثبات است. درمان فوری باید داده شود اگر بیمار ایجاد هر گونه عفونت های دیگر.

پیشگیری روش های است که می تواند به محدود کردن این بیماری از گسترش هستند برای منزوی کردن کسانی که آلوده می شوند و اطمینان حاصل شود که مراقبت های پزشکی داده شده است در بخش خصوصی به طوری که نگه داشتن بیماران دیگر از قرارداد ابولا. علاوه بر این متخصصان مراقبت های بهداشتی باید بسیار مراقب باشید در حالی که دفع سرنگ و سوزن. آنها باید از پوشیدن دستکش و ماسک و آنها باید مطمئن شوید که آنها خود را در معرض خطر هستند اجتناب از تماس مستقیم با مایعات بدن (مانند خون) از یک بیمار ابولا. بعلاوه این بیماری نیز شناخته شده است به گسترش و حتی پس از مرگ آلوده فرد پس از خانواده و دوستان که در حال عزاداری مرگ یک دوست که به ابولا باید به جلوگیری از تماس فیزیکی با مرحوم به خصوص او مایعات بدن.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *