وزیر علوم، تاکید کرد: لزوم استفاده از آموزش‌های الکترونیک در شرایط پساکرونا

[ad_1]

به گزارش سیتنا، صبح امروز جلسه معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها با منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی برگزار شد.

در این جلسه غلامی تاکید کرد: حرکت جدید در حوزه آموزش عالی و تغییر از کلاس‌های درس حضوری به آموزش‌های الکترونیکی در فاصله زمانی خیلی کوتاه و بدون آمادگی قبلی، یک دستاورد بزرگ در کشور و اتفاقی خیلی خوب و قابل توجه بوده است.

وی ادامه داد: مسئولان دانشگاه‌ها و آموزش عالی با اطلاع رسانی شفاف‌تر و اقدامات دقیق‌تر، نگرانی‌های دانشجویان عزیز و خانواده‌های محترم شان را برطرف کنند. با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده و تجربه‌های بدست آمده باید یک سامانه ملی و جامع آموزش‌های الکترونیکی ایجاد شود.

وزیر علوم اظهار داشت: به هیچ وجه نباید این القاء در جامعه شکل بگیرد که دانشگاه‌ها تعطیل هستند. خیر دانشگاه‌ها به هیچ وجه تعطیل نیستند. فقط کلاس‌های درس به صورت حضوری برگزار نمی‌شود و فعلا آموزش‌های آنلاین و مجازی جایگزین آن شده است. سایر بخش‌های دانشگاه‌ها اعم از اداری پژوهشی آزمایشگاه‌ها و بخش دیگر فعال و مشغول ارائه خدمات هستند.

غلامی گفت: استادان فعال و پرتلاش که در شرایط دشوار اخیر کلاس‌های خود را در قالب آموزش‌های الکترونیکی با کیفیت خوبی برگزار و به دانشگاه و دانشجویان کمک کرده اند باید مورد تقدیر واقع شوند.

وی ادامه داد: تشکیل جلسات و شوراهای مختلف در دانشگاه‌ها با حضور جمعی اعضای هیات علمی و مسئولان مرتبط باید به شکل جدی مورد نظارت قرار گیرد.

غلامی همچنین در این جلسه بر لزوم حفاظت و حراست از دستاوردها و تجربه‌های خوب برگزاری آموزش‌های الکترونیک دردانشگاه‌ها و تلاش و برنامه‌ریزی جدی و دقیق برای کم کردن نواقص موجود سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و استفاده از این روش به عنوان یک مدل آموزشی در کنار روش‌های آموزش حضوری در شرایط پس از کرونا تاکید کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *