نگرانی سنگاپوری‌ها از نقض حریم شخصی با برنامه‌های ضدکرونا

[ad_1]

به گزارش سیتنا به نقل از زددی نت، در شرایطی که ویروس کرونا روز به روز در حال گسترش است، عرضه برنامه هایی که شناسایی و ردگیری افراد و محیط های مبتلا به کرونا را تسهیل می کنند، روز به روز در حال افزایش است.

استفاده از این برنامه ها مستلزم همکاری افراد برای به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی و از جمله داده های جغرافیایی و اطلاعات مربوط به آزمایش های تشخیص کرونا است. اما اکثر مردم در سنگاپور علاقمند به افشای این اطلاعات نیستند.

بر اساس بررسی که در این کشور انجام شده، تنها ۴۱ درصد مردم سنگاپور خواستار به اشتراک گذاری نتایج تست کرونای مثبت خود برای آگاه کردن سایرین هستند و ۵۹ درصد با این کار مخالفت کرده اند. در مقابل ۵۵ درصد گفته اند حاضرند نتایج تست کرونای مثبت خود را با دیگر همکاران یا هم مدرسه ای ها به اشتراک بگذارند.

اکثر پاسخ دهندگان می گویند نتایج تست کرونای خود را با پزشکان و کارشناسان بهداشت و درمان به اشتراک می گذارند. اما تنها ۲۸ درصد حاضرند این اطلاعات را در اختیار دولت سنگاپور بگذارند. یافته های موسسه الیور وایمن که از طریق مصاحبه با ۳۵۰۰ پاسخ دهنده جمع آوری شده نشان می دهد اگر یک اپلیکیشن تلفن همراه داده های کرونایی کاربران را تنها در اختیار پزشکان قرار دهد، حاضر به استفاده از آن هستند.

علاوه بر این کمتر از ۲۰ درصد از کاربران نسبت به افشای اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی خود از طریق اپلیکیشن های ردگیری کرونا خرسند خواهند بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *