محصولات فناورانه به مهمات جبهه مقابله با کرونا تبدیل شده است

[ad_1]

به گزارش سیتنا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حالی که به گزارش  FINANCIAL TIMES در ایتالیا، پرسنل پزشکی دستوراتی دریافت کرده‌اند که در بیمارستان‌ها «به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی» بیماران «دارای بالاترین شانس زنده ماندن » را در اولویت قرار دهند، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه کشورمان از استعداد صادراتی محصولات مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا سخن گفتند. این توان تولیدی و صادراتی  به پشتوانه هزاران شرکت دانش بنیان و فناوری به دست آمده است که در یک بازه زمانی 6 ساله از مرحله ایده به شرکت‌های بالنده تبدیل شده‌اند.

از بد عهدی جنرال موتور تا تولید سه شیفت در شرکت‌های دانش بنیان

در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در یک توییت از «بدعهدی» شرکت جنرال موتور در تحویل تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با کرونا به شدت گلایه کرد، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، روز دوم اردیبهشت ماه در بازدید از شرکت‌های دانش بنیانی که به صورت سه شیفته و در 24 ساعت شبانه روز برای عمل به تعهداتشان محصولات مود نیاز مراکز درمانی را تولید می‌کنند تشکر کرد. شرکت هوایار یکی از این شرکت‌ها بود که  به صورت سه شیفت تجهیزات و محصولاتی مانند دستگاه عظیم اکسیژن ساز و مواد ضد عفونی کننده تولید می‌کند.

تولیدکنندگان پر شمار محصولات مقابله با بیماری

تعداد تولیدکنندگان فناور و دانش بنیانی که محصولات مورد نیاز مقابله با بیماری را تولید می‌کنند به شکل انفجاری افزایش یافته است. این افزایش چشمگیر به مدد زیرساخت‌های دانش بنیان و فناورانه‌ای به دست آمده است که در طول سال‌های پیش از این مقدمات آن فراهم شده بود. شتابدهنده‌ها نیز در این بین نقشی ویژه بر عهده دارند.

شتابدهند‌ه سیناپس به عنوان نخستین شتابدهنده محصولات تشخیص آزمایشگاهی، موفق به طراحی و ساخت کیت سرولوژی کرونا شد. این محصول نتیجه تلاش شبانه‌روزی 14 روزه متخصصان تیم covid-19 در این شتابدهنده است. کیت‌ سرولوژی SARS-CoV2 IgGو SARS-CoV2 IgM با حضور ستاری، برای تولید انبوه به شرکت‌های تولیدی پیشتاز طب زمان و ‌ایده‌آل تشخیص آتیه واگذار شد.

تولید اپلیکیشن

شتابدهنده «سیوان»  نیز با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش، موفق به معرفی و عرضه اپلیکیشن گوشی تلفن همراه سفیران سلامتی ویژه بیماری همه‌گیر کرونا شده است. در این اپلیکیشن کاربر از امکانات مختلفی مانند آموزش، اطلاع‌‌رسانی، نیازسنجی، معرفی و آدرس مراکز درمانی، معرفی استارتاپ‌ها و کسب و کارهای خدمت رسان به مردم، تست غربالگری کرونا، آموزش‌های ویژه دانش‌آموزان و هشدارهای منطقه‌ای بهره‌مند می‌شود.

تولید سرویس های ارتباط از راه دور

شتابدهنده سلامت الکترونیک کارا  نیز با همراهی پنج استارتاپ خود، موفق به خدمت رسانی 3.000.000.000 ریالی رایگان به کاربران استارتاپ‌ها و بیش از 400 نفر اشتغال‌زایی شده است. ارائه سرویس‌های ارتباط از راه دور، ارائه محتوای آمورشی، کنترل سلامت و سبک زندگی در دوران قرنطینه و … از خدماتی بوده است که به وسیله استارتاپ‌های عضو شتابدهنده سلامت الکترونیک کارا به کاربران آنها عرضه شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *