قتل جوانی که عاشق زن برادرش بود

[ad_1]

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده از یک سال قبل به دنبال کشته شدن مرد جوانی به نام عزیز در خانه اش در جنوب تهران آغاز شد. شواهد نشان می‌داد عزیز به تازگی از کشور افغانستان به ایران آمده و به تنهایی در خانه مجردی زندگی می کرد که با ضربه های متعدد چاقو کشته شد. جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس به بررسی پرداخت.

یکی از بستگان عزیز به مأموران گفت: عزیز یک ماه قبل برای پیدا کردن کار به ایران آمد و در خانه مجردی زندگی اش را شروع کرد. یک سال قبل برادر بزرگ عزیز به نام عظیم که افغانستان ازدواج کرده بود به همراه همسرش برای یافتن کار به ایران آمده بودند اما در این مدت دو برادر هیچ تماس تلفنی با هم نداشتند و قطع رابطه بودند.

وی ادامه داد: چند روز قبل عظیم که به تازگی فهمیده بود برادرش به ایران آمده با من تماس گرفت و آدرس خانه عزیز را خواست. من گمان می کردم آنها می‌خواهند با هم آشتی کنند. به همین خاطر آدرس خانه مجردی عزیز را به برادرش دادم اما صبح روز بعد مطلع شدم عزیز در خانه‌اش کشته شده است.

با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داده بود عظیم به عنوان نخستین مظنون بازداشت شد. مرد افغان در همان بازجویی نخست به قتل برادرش اعتراف کرد و در بازجویی‌ها گفت: سال ها قبل وقتی که من و برادرم هر دو در افغانستان زندگی می کردیم عاشق یک دختر جوان به نام گلنسا شدیم. ما هر دو به دختر جوان علاقه مند بودیم و بارها سر همین موضوع با هم درگیر شده بودیم. چون من از عزیز بزرگتر بودم، پدر و مادرم برای من به خواستگاری گلنسا رفتند و ما با هم ازدواج کردیم. بعد از ازدواج چون می دانستم برادرم به گلنسا علاقمند است همراه همسرم به ایران آمدیم و دیگر هیچ تماسی با عزیز نداشتیم.

وی ادامه داد: مدتی قبل متوجه شدم عزیز هم به ایران آمده است. من که می دانستم او هنوز به همسرم علاقمند است و می خواهد زندگی مرا خراب آدرس خانه برادرم را از یکی از بستگان گرفتم تا به ملاقات برادرم بروم.

این متهم گفت: وقتی پس از یکسال با عزیز روبرو شدم و علت آمدنش به ایران را پرسیدم او پاسخی داد که توقع شنیدن آن را نداشتم. عزیز به صراحت به من گفت به گلنسا علاقمند است و به خاطر دیدار با او به ایران آمده است. او می‌گفت عاشق همسرم است و من با ازدواج با گلنسا زندگی او را خراب کرده ام. سر همین موضوع با هم درگیر شدیم و برادرم به سمتم حمله کرد. من هم در اوج عصبانیت چند ضربه چاقو به او زدم و فرار کردم. هرگز فکر نمی کردم به این زودی دستگیر شوم.

به دنبال اعتراف های این مرد و بازسازی صحنه جرم برای وی کیفرخواست صادر و پرونده اش برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. این در حالی است که اولیای دم برای عظیم حکم قصاص خواسته اند.

قرار است وی به زودی در دادگاه از خود دفاع کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *