سلطانی‌فر صد در هزار پرسپولیسی است

[ad_1]

به گزارش ایلنا، علی جباری رئیس کمیته پیشکسوتان استقلال معتقد است فرهادمجیدی نباید در مسائل مدیریتی دخالت کند و بیشتر تمرکز خود را روی مسائل فنی بگذارد تا تیم به موفقیت برسد. گفت‌وگو با پیشکسوت باشگاه استقلال را در ادامه می‌خوانید.

شرایط استقلال را در این روزها چطور ارزیابی می‌کنید؟

در شرایطی که استقلال دارد و بدهی‌های که وجود دارد واقعا اگر پول نباشد مدیران جدید به مشکل برمی‌خورند. با توجه به اینکه اگر وزیر حمایت نکند، تعصب پرسپولیسی‌اش را کنار بگذارد این تیم را به صورتی که هست ببیند مطمئنا مشکلات استقلال حل می‌شود.

شرایط پرسپولیس هم چندان ایده آل نیست؟

با همه این‌ها همه چیز به هر صورت برای آنها مهیا است اما برای استقلال مهیا نیست.الان این آقای سعادتمند مدیر شده‌اند و او سال‌های سال مدیر بوده است ولی اگر بخواهد موفق شود و به موفقیت برسد باید دست پر باشد، با دست خالی که نمی‌شود موفق شد.

شایعه‌ای هم مطرح شد که او می‌خواهد استعفا بدهد؟

اگر او بخواهد الان استعفا بدهد که شرایط بدتر می‌شود. شرایط خیلی بد می‌شود چون دوباره گمانه‌زنی‌ها باید شکل بگیرد که جانشینی او چه کسی است؟ او به عنوان کسی که از وزارت آمده و علاقه مند است و می‌تواند در مدیریت عمل کند باید از طریق وزارت حمایت شود. وزیر باید دست تو را پر کند وگرنه به طور مسلم موفق نخواهد شد. او آدم خوبی است و می‌تواند کارایی داشته باشد اما اگر کمکش کنند وگرنه وزارت بخواهد مثل قبل توجه نکند مسلما تیم ما نمی‌تواند کاری انجام بدهد.

با گلایه‌های مجیدی در مسائل فنی موافقید؟

از نظر من آقای مجیدی بهتر است که در مسائل فنی دخالت کند و حیطه کار فنی او مشخص است. سرمربی مسائل خودش را دارد و دوستانه می‌گویم که او نباید در مسائل مدیریتی دخالت کند و باید اجازه بدهد که آنها کار خودشان را انجام بدهند. بستگی دارد که مشاوران مجیدی چه کسانی هستند. به نظرم مشاورانش به مجیدی بد راهنمایی می‌دهند. این‌ها نباید چنین راهکاری بدهند. دودش در چشم فرهاد می‌رود. این هوادار همان هواداری است که شاهد حضور منصوریان و شفر بود و طبیعتاً هوادار به نتیجه نگاه می‌کند.

درست است که مشکلات باشگاه باید توسط مدیریت حل شود ولی آقای مجیدی باید به کار فنی خود برسد و روی کار خودش تمرکز کند تا مدیران هم کار خودشان را بکنند.

به نظر می‌رسد لیگ تعطیل می‌شود.

لیگ با این شرایطی که پیش آمده خدا را خوش نمی‌آید و صلاح نیست که برگزار شود. الان تمام دنیا درگیر ویروس کرونا هستند و باید در شرایطی که بیماری کاملا از بین رفته باشد بازی‌ها را برگزار کنند.

می‌گویند باید پرسپولیس را به عنوان صدرنشین قهرمان کنند. چنین چیزی درست است؟

اصلا چنین چیزی درست نیست. پرسپولیس نمی‌تواند روی کاغذ و روی هر چیزی قهرمان شود. امتیاز که جلو باشد دلیل نمی‌شود و مگر ما قانونی داریم که بخواهند چنین کاری انجام بدهند. قانونی وجود ندارد و فکر کنم مثل گذشته هر طور که دوست دارند می‌خواهند برخورد کنند که دیدید در جام حذفی هم تیم بلا را ی استقلال آوردند و جام سوپرجام هم اینطور شد. الان تمام افرادی که در فدراسیون هستند و آنهایی که کاندید شده‌اند به غیر از یکی دو مورد همگی رنگ قرمز را دوست دارند. البته من معتقدم اگر طرفدار قرمز باشند اما منطق داشته باشند که متاسفانه این افراد کم هستند، خوب است. الان وزیر که رئیس مجمع دو باشگاه است باید تمام تعصب و این مسائل را کنار بگذارد و به صورت یک پدر برای این دو تیم توجه و فکر کند. او می‌گوید نیست اما من می‌گویم که هست؛ سلطانی فر صد در هزار پرسپولیسی است و همینطور پسرش که پرسپولیسی است.

شما چند روز پیش مصاحبه‌ای کردید و در آن نام کسی مطرح نشد اما جنجال به پا شد و فرزند مرحوم بهزادی به آن واکنش نشان داد؟

من اصلا اسم کسی را مطرح نکردم و حرف‌های حسن روشن را تایید کردم. بعد از من سوال کرده بودند که می‌توانم آن بازیکن را معرفی کنم که گفتم نه، اگر لازم باشد آره و روزی خواهم گفت. من همیشه رابطه‌ام با پرسپولیسی‌ها داخل زمین جنگ و جدال بوده و خارج از زمین رفاقت بوده است. با اکثر آنها هم دوست و رفیق هستم اما داخل زمین حتی مسائلی مثل پاره کردن شکم را هم با آنها داشته‌ام. همیشه روی استقلال تعصب داشته‌ام. مسائلی که بین من و او بوده بین من و او و خدا می‌ماند. این مسائل گذشته اما پرسپولیسی‌هایی بودند که ورود او به استادیوم را ممنوع کردند. من دست او را گرفت و در اصفهان که تیم شاهین بازی داشت او را روی نیمکت نشاندم.

علیه شما هجمه ایجاد شد اما آنطور که باید از طریق استقلالی‌ها حمایت نشدید، قبول دارید؟

من توقع داشتم که واقعیت‌ها را بگویند و بگویند باشگاه تاج اصالتش چیست. من تاسف می خورم که می‌دانند ماجرا چیست اما به ناحق حرف نمی‌زنند و اینکه آدم می‌بیند این باشگاه ۷۵ سال قدمت داشت اما کسی نمی‌دانم برای مسائل خودشان از پیراهن آبی و باشگاه حمایت نمی‌کنند. باشگاه ما جزو باشگاه‌های برتر دنیا بود و آن زمان رقابت بالا بود. به نظرم اشتباهی که در تاریخ باشگاه تاج صورت گرفت تقصیر نویسنده و کارگردان بود چون مجری حاضر می‌شود و چیزی که در دست دارد را می‌خواند. باید دید آنها به کجا وصل بودند و می‌خواستند چه شری به پا کنند. اسم آن نویسنده و کارگردان هم دارم و آنها باید معذرت خواهی کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *