ساخت آزمایش با استفاده از نيترات نقره

[ad_1]

خود آزمایشگاه شیمی نمی خواهد به عنوان جالب بدون نیترات نقره که اتفاق می افتد به یکی از مهم ترین مواد شیمیایی در صنعت است. آن را به عنوان یک cauterizing عامل برای wartz است و همچنین در تجهیزات پزشکی به عنوان یک ضد عفونی کننده. آیا تا کنون از خودتان پرسیده چگونه این ماده شیمیایی به دست آمده است ؟ مانند این است که آن را فقط ظهور از هیچ جا. نیز وجود دارد یک آزمایش ساده است که نشان می دهد ساده ترین راه برای به دست آوردن مواد شیمیایی.

چه اتفاقی می افتد زمانی که شما مخلوط اسید نیتریک و نقره ؟

کلیه حقوق این آزمایش نشان می دهد که چگونه AgNO3 به دست آمده است. قبل از اینکه شما حتی شروع این آزمایش مطمئن شوید که شما در یک مجهز آزمایشگاهی. این آزمایش را هرگز انجام شده در خانه خود را. آن را تنها می تواند انجام شود در یک کالایی هود یا خارج از منزل. پوشیدن ماسک و دستکش و آزمایشگاهی مناسب.

از اسید نیتریک استفاده می شود برای این پروژه یک اسید غلیظ و باید به کار گرفته بود با احتیاط شدید. شما نیاز به یک ظرف مقداری فویل نقره ای و اسید نیتریک غلیظ. تحت دمای اتاق واکنش ممکن است به آرامی ادامه اما شما می توانید سرعت بخشیدن به روند گرمایش مخلوط. شما ببینید اسید خوردن فویل نقره ای. اضافه کردن بیشتر فویل نقره ای تا زمانی که هیچ بیشتر نقره ای حل می شود. در حالی که درآمد حاصل از واکنش های قهوه ای مایل به قرمز گاز تکامل می یابد از این بشر. این است سمی دی اکسید نیتروژن. این است دلیل که چرا شما باید در انجام این آزمایش در خارج و یا در یک کالایی هود. در نتیجه محصول خام نيترات نقره است که متبلور را به عنوان مخلوطی خنک و سرد.

چگونه به آینه?

در نتیجه نمک نقره ای از تجربه قبلی استفاده می شود در ساخت آینه. همه حق ما را نمی خواهد استادانه درست شده این آزمایش با جزئیات اما حداقل شما باید قادر به درک این ایده. شما آماده سازی محلول آبی سدیم هیدروکسید و نمک نیترات نقره را در جدا کردن ویال. مخلوط آنها را در یک ظرف بزرگتر می گویند بشر. مخلوط را هم بزنید و سپس شما متوجه است که مایل به خاکستری اشکال رسوب. این است که نقره اکسید که حل شده در مقدار کافی از آمونیاک را به شکل یک راه حل روشن. ادامه تکان دهنده در حالی که اضافه کردن آمونیاک و پس از آن شما نیاز به اضافه کردن مقداری شکر به مخلوط. این مخلوط آماده است و همه شما باید انجام دهید این است که یک اسلاید شیشه ای و پوشش آن از یک طرف با یک نوار چسب. قرار دادن این اسلاید به مخلوط. پس از اجازه آن را ایستاده در حالی که مخلوط را به نوبه خود نقره ای. در معرض طرف شیشه ای اسلاید شما مستغرق می شود پوشش داده شده با نقره ای مواد است که بسیار بازتابنده. البته این یک خام آزمایش. ساخت آینه نیاز به دقیق تر روش ها و تجهیزات پیچیده تر.

چگونه برای به دست آوردن نقره را از آن نيترات نمک ؟

برخی از فلزات ممکن است واکنش نشان می دهند با یک محلول آبی از نقره نمک. یک مثال مس که غوطه ور می شود به راه حل است. مس کاهش یونهای نقره در محلول به اتمهای نقره که جمع آوری در سطح فلز. این راه حل پس از آن نوبت به رنگ آبی مایل به یونهای مس جایگزین یونهای نقره در مخلوط.

نيترات نقره تامین کنندگان ممکن است شما را با مواد شیمیایی دیگر شما نیاز دارید. مطمئن شوید که شما می دانید که چگونه به انجام آزمایش. ایمنی باید اولویت خود را.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *