خون پاتوژن – Do's and Don'ts

[ad_1]

خون پاتوژن های خطرناک هستند میکروارگانیسم ها است که می تواند باعث بیماری هایی مانند مالاریا تب مالت هپاتیت B و HIV ایدز (ویروس نقص ایمنی انسانی سندرم نقص ایمنی اکتسابی). آنها منتقل می شود عمدتا از طریق خون به خون تماس بگیرید. آنها همچنین ممکن است انتقال از طریق تماس با برخی از مایعات بدن مانند عفونت ترشحات و مایعات اطراف ارگان های داخلی بدن و مفاصل. اگر شما در تماس با خون انسان و یا به طور بالقوه عفونی بدن مایعات در حالی که انجام شغل خود را از تکالیف مهم برای یادگیری در مورد آنچه شما باید و نباید انجام دهید برای جلوگیری یا کاهش خطر قرار گرفتن در معرض.

در اینجا برخی از ورودی است.

فراموش's

* در شرایط اضطراری شما باید مراقبت به اقدامات احتیاطی. به یاد داشته باشید برای درمان تمام انسان های خون و مایعات بدن به عنوان اگر آنها آلوده بودند و پیشگیرانه اندازه گیری.

* این مهم است که برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض با استفاده از تجهیزات حفاظتی. پوشیدن دستکش های محافظ صورت و ماسک و لباس محافظ در حالی که کار با خون و یا عفونی مواد. بررسی کنید که آیا محافظ چرخ دنده مناسب در دستور کار است. اگر دستکش و سایر چرخ دنده ها آسیب دیده یا پاره شده از آنها استفاده نمی.

* هنگامی که شما کامل شما باید حذف تجهیزات حفاظتی با دقت برای جلوگیری از خود آلودگی. شما باید دور آنها را با خیال راحت در اثبات نشت کیسه های. اطمینان حاصل کنید که آموزش کافی در استفاده از تجهیزات حفاظتی.

* شستن در معرض منطقه با صابون و آب در حال اجرا. شما می توانید با استفاده از غیر ساینده و ضد باکتری صابون برای شستن دست های خود را و پوست را در معرض تماس با خون و مایعات بدن.

* اگر خون های ریخته شده از غشاء مخاطی بینی و چشم و دهان برای حداقل پانزده دقیقه.

* اگر شما از بریدگی و یا زخم های باز, پوشش آنها را با یک پانسمان قبل از دست زدن به خون و سایر مایعات بدن.

* شما باید تمیز کردن نشت به سرعت و با خیال راحت. آن است که ارزش به حداقل رساندن پاشش مواد آلوده. تمیز و ضدعفونی تجهیزات حفاظتی و سطوح که در تماس با خون یا مایعات بدن.

* به یاد داشته باشید به دور سوزن نوک و دیگر تزریق مواد مورد استفاده در درمان خونریزی قربانی با دقت در یک سوراخ اثبات برچسب ظرف.

* شما باید گزارش قرار گرفتن در معرض خود را برتر به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

Don'ts

* شما باید از غذا خوردن, نوشیدن, دود یا رسیدگی به لنزهای تماس با ما اگر شما کار منطقه یک فرصت معقول بودن در معرض تماس با خون و مایعات بدن.

* نگه داشتن مواد غذایی و نوشیدنی در یخچال و قفسه های کابینت و یا مقابله با تاپس, که در آن خون و دیگر برنامه به طور بالقوه مسری مایعات بدن نگهداری می شوند.

* شما باید با استفاده از سخت ساینده صابون برای شستن دست های خود را.

* هرگز شستن دستکش یکبار مصرف برای استفاده مجدد.

* شما باید جمع آوری نیست و یا دفع مواد آلوده بدون استفاده از دستکش.

* شما باید خلاص شدن از سوزن و نوک توسط دست. شما باید با استفاده از پنس یا انبردست به آنها را حذف کنید.

* شما باید شکستن و یا خم شدن سوزن آلوده.

* آیا دور سوزن طور منظم در سطل زباله.

فوق فراموش's and don'ts چک لیست کمک خواهد کرد که شما را در درک چگونه به خودتان محافظت در برابر مخاطرات بهداشتی از قرار گرفتن در معرض خون و بالقوه عفونی مواد. نسخه قابل چاپ کردن این لیست به پست در کارکنان تابلوهای اعلانات و نجات برای جلسات کارکنان.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *