تلاش اوپک پلاس برای متقاعد کردن مکزیک ادامه دارد

[ad_1]

در حالی که خودداری رئیس جمهور مکزیک از کنار گذاشتن طرح های خود برای بازسازی شرکت نفت دولتی این کشور خشم ولیعد عربستان را برانگیخته،سرنوشت بزرگترین تلاش اوپک و متحدانش برای کاهش تولید نفت و بازگرداندن ثبات به بازار وضعیتی نامشخص یافته است.

در حالی که خودداری رئیس جمهور چپگرای مکزیک از کنار گذاشتن طرح های خود برای بازسازی شرکت نفت دولتی این کشور، پمکس خشم ولیعد عربستان را برانگیخته، سرنوشت بزرگترین تلاش اوپک و متحدانش برای کاهش تولید نفت و بازگرداندن ثبات به بازار وضعیتی نامشخص یافته است.

در طی 3 روز گذشته، مکزیک با مقاومت در برابر فشارهای عربستان برای پیوستن به کاهش تولید جهانی نفت صنعت نفت را با بلاتکلیفی مواجه کرده است. قیمت نفت به دنبال شیوع ویروس کرونا و تعطیلی گسترده اقتصادهای جهان شاهد افت شدیدی بوده است.

خوددرای آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک از کاهش 23 درصدی تولید نفت خود نشان می دهد که وی اولویت بیشتری به طرح های خود برای احیای شرکت نفت دولتی مکزیک می دهد تا منافع جمعی تولیدکنندگان جهانی نفت.

لوپز که مصمم به تقویت موقعیت شرکت به شدت مقروض پمکس است پیشنهاد کرده که به جای 400 هزار بشکه تنها 100 هزار بشکه از تولید نفت خود کم کند.

حتی پیشنهاد ترامپ مبنی بر کاهش 250 هزار بشکه ای نفت آمریکا از جانب مکزیک نیز نتوانسته سعودی ها را راضی کند. این در حالی است که برخی دیگر از تولیدکنندگان عضو اوپک پلاس خواستار نهایی شدن توافق بدون جلب رضایت مکزیک هستند.

یک منبع آگاه در اوپک گفت:‌«اگر اوپک پلاس این موضوع را بپذیرد و هرکس که ارقام پیشنهادی را دوست ندارد بتواند از گروه خارج شود آنگاه ما در شرایط بسیار بدی قرا خواهیم گرفت.

در همین حال کاخ کرملین روز شنبه ابراز امیدواری کرد که تولیدکنندگان نفت بتوانند به اجماعی بر سر کاهش تولید دست یابند. دمیتری پسکوف سخنگوی دولت روسیه افزود، تلاش های سخت برای متقاعد کردن طرف مکزیکی ادامه دارد.

 

تسنیم

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *