تعطیلات اسکی هشدار: آشنایی با سرمازدگی

[ad_1]

در طول تعطیلات اسکی خود را طولانی قرار گرفتن در معرض یک محیط سرد ممکن است منجر به سرمازدگی. یک frostbite است, آسیب های ناشی از انجماد پوست و بافت زمینه ای. قبل از رفتن به تعطیلات خود را, مهم است به درک این آسیب است.

سرمازدگی شایع است در انگشتان دست و پا و بینی و گوش و گونه ها و چانه. معمولا پوست در معرض آب و هوای سرد است بیشتر مستعد ابتلا از سرمازدگی. اما آن را نیز می تواند رخ دهد حتی در پوست پوشیده شده با دستکش یا لباس های دیگر.

علائم آن چه هستند ؟

هنگامی که شما سرمازدگی بدن شما خواهد شد نمایشگاه علائم مانند سرد پوست و سیخ زنی احساس; بی حسی; قرمز و سفید مایل به آبی-سفید یا مایل به خاکستری-زرد پوست سخت یا مومی به دنبال پوست و سفتی عضلات.

آن چه می شود ؟

یک علت سرمازدگی با پوشیدن لباسهای نامناسب. هنگامی که لباس خود را محافظت نمی کند شما را از سرمای شدید و یا آن's بیش از حد تنگ, شانس گرفتن سرمازدگی بالا است.

علت دیگر این است که قرار گرفتن در معرض طولانی به محیط سرد. دمای پایین به عنوان -15 C به C -27 را افزایش می دهد خطر ابتلا به سرمازدگی در کمتر از 30 دقیقه.

در نهایت دست زدن به مواد, مانند, یخ, بسته های سرد و یا منجمد فلز همچنین نتایج به این آسیب است.

چگونه می تواند ما را در جلوگیری از آن ؟

اول خود را محدود ماندن در خارج از منزل در آب و هوای سرد. به روز می شود با آب و هوا پیش بینی باد و سرما خوانش. پوست در معرض می تواند به توسعه سرمازدگی در عرض چند دقیقه در این شرایط شدید.

دوم پوشیدن لباس مناسب. از همه مهمتر خود را تغییر دهید لباس های مرطوب (مانند دستکش و کلاه و جوراب) به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

سوم آماده شود. هنگامی که به سفر در آب و هوای سرد حمل لوازم اضطراری و لباس گرم در مورد رشته. اگر شما'خواهید بود در یک منطقه از راه دور, بگو دیگران مسیر خود را و انتظار بازگشت تاریخ.

چهارم, سالم ماندن. ورزش. خوردن وعده غذایی متعادل و هیدراته باقی بماند. آیا نوشیدن الکل قبل از رفتن در خارج از منزل. مشروبات الکلی باعث بدن خود را به از دست دادن گرما سریع تر است. اگر شما احساس می کنید سرد و گرم, نوشیدنی شیرین مانند شکلات داغ شما کمک خواهد کرد تا گرم بماند.

کمک های اولیه

هنگامی که این اتفاق می افتد در طول سفر اسکی شما می توانید زیر را انجام دهد کمک های اولیه.

اول چک کنید برای هیپوترمی. علائم عبارتند از: لرز, لکنت زبان, خواب آلودگی و از دست دادن هماهنگی. همچنین محافظت از پوست خود را برای قرار گرفتن در معرض بیشتر. Don't ماساژ منطقه آسیب دیده.

دوم اقامت در خارج از سرد است. هنگامی که شما're داخل خانه حذف ، به آرامی rewarm مناطق سرمازدگی توسط خیساندن آنها در آب گرم (37-42 C) برای 15 تا 30 دقیقه است. اگر دماسنج است't در دسترس تست آب با قرار دادن یک uninjured دست. قرار دادن منطقه آسیب دیده برای جلوگیری از آنها را از refreezing. اگر بی حسی یا درد باقی می ماند در طول گرم شدن و یا اگر تاول توسعه آن بهترین به دنبال توجه فوری پزشکی. اگر شما در, درد, را بر ضد قاتلان درد برای کاهش درد و التهاب. اگر ممکن است don't پیاده روی در سرمازدگی پا یا انگشتان است. این آسیب بیشتر بافت.

شانس گرفتن زدگی در طول تعطیلات اسکی خود را بالا است بنابراین مهم است که بدانید در مورد این آسیب است. در پایان, ما همیشه بازگشت به گفت: “پیشگیری بهتر از درمان است.”

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *