تحقیق درباره ویروس کرونا با پرسرعت ترین ابررایانه جهان

[ad_1]

به گزارش سیتنا به نقل از دیلی میل، عده ای از افراد اپلیکیشنی را روی رایانه هایشان نصب کرده اند که بخشی از قدرت پردازش دستگاه را به جستجو برای واکسن ویروس کرونا اختصاص می دهد. این افراد به طور تصادفی سریع ترین ابررایانه جهان را به وجود آوردند.

فناوری مذکور که [email protected] نام دارد از هزاران رایانه در سراسر جهان استفاده می کند تا مجموعه های بزرگی از ارقام و مشکلات پیچیده را بررسی کند. در ماه گذشته این فناوری چنان قدرتمند شد که سرعت پردازش آن از ۵۰۰ ابررایانه سراسر جهان نیز بیشتر شد.

در حال حاضر دانشگاه ها و انستیتوهای مختلف پروژه های متعددی را با محوریت کووید۱۹ انجام می دهند و از این مغز رایانشی گسترده استفاده می کنند.

برخی از پژوهش ها  سعی دارند پروتئین های اسپایک در ویروس SARS-CoV-2 را ردیابی کنند که خود را به دیواره سلول ها می چسباند و بدن انسان را مبتلا می کند. [email protected]  به تحقیقات درباره تولید درمانی جهت جلوگیری از چسبیدن این ویروس به سلول های بدن انسان کمک می کند.

در حقیقت شبیه سازی های رایانشی[email protected] نیز به محققان کمک می کنند شیوه عملکرد این ویروس ها را درک کنند.

از آنجا که شیوع ویروس کرونا به قرنطینه بسیاری از کاربران در سراسر جهان منجر شده، ۷۰۰ هزار کاربر جدید به [email protected] پیوسته اند.  گاهی اوقات همزمان ۳۰ هزار کاربر این اپلیکیشن را فعال می کنند و در این وضعیت قدرت رایانش آن به حد خارق العاده ای می رسد. 

قدرت رایانش این اپلیکیشن اکنون به ۲.۴exaFLOP می رسد که سریع تر از ۵۰۰ رایانه پرسرعت جهان در کنار هم است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *