تاریخچه پزشکی و دندانپزشکی مالش

[ad_1]

استفاده از یک ویژه پزشکی یکنواخت برای جراحی و دیگر روشهای عادی نبود تمرین تا اوایل قرن بیستم. جراحی اغلب در محل آمفی تئاترهای زیادی که در آن دانشجویان پزشکی می تواند مشاهده عملیات انجام شده توسط پزشکان است. در اکثر موارد جراحان عینک روزمره در خیابان, لباس, در این روش به جز گاهی اوقات جراحان donned قصابان’ پیش بند برای محافظت از لباس های خود را. در آن روزها اهمیت نازایی به رسمیت شناخته نمی شد بنابراین ابزار و لوازم نمی شد معمولا سترون. بخیه استفاده می شود برای بستن زخم ها معمولا فقط دل و روده رشته های دوخته شده با نرمال دوخت سوزن بود که مورد استفاده مجدد قرار و بیش از بیش. حتی گاز شاغل برای پوشش زخم بود و اغلب چیزی بیش از بقایای گرفته شده از پنبه آسیاب طبقه است.

دریا تغییر در پزشکی لباس آمد و پس از همه گیری آنفولانزای اسپانیایی در سال 1918 که در آن بیست میلیون نفر کشته شدند; با افزایش لیستر تئوری antisepsis. آغاز ویژه پزشکی لباس جراحان و دیگر پرسنل پزشکی با پوشیدن ماسک که انجام شد بیشتر به حفاظت از پزشک از بیمار بیماری به جای محافظت از بیمار است. در این زمان بیش از حد سنگین لاستیک دستکش شروع به استفاده پزشکی کارکنان برای محافظت از خود از مواد شیمیایی خشن مورد استفاده در تمیز کردن محیط پزشکی. توسط نوزده چهل سالگی با آگاهی از چگونه زخم می تواند آلوده و نیاز به یک محیط بهداشتی در اتاق عمل, پزشکی کارکنان حرفه ای شروع به پوشیدن لباس سفید در طول عمل جراحی و به طور معمول روزانه خود را دور.

اولین پزشکی مالش در استفاده گسترده ای که در پرده یا لباس که تحت پوشش جراح و دستیاران پزشکی در طول عملیات. سفید رنگی پارچه های مورد استفاده در این scrubs نماد پاکیزگی. اما از آن بود به زودی متوجه شد که لباس سفید پوشیده شده در برابر یک پس زمینه سفید ورق و فولاد محیط زیست اغلب ناشی از خستگی. آن را در نوزده پنجاه و شصت که پزشکی و دندان پزشکی مالش معمولا سبز یا آبی رنگ است که بیشتر آرام به چشم و همچنین نشان نمی دهد لکه های خون به راحتی آمد به استفاده گسترده است. به زودی طراحان پوشاک پزشکی شروع به آزمایش با رنگ های مختلف و سبک از مالش و در نوزده هشتاد ممکن بود برای حرفه ای پزشکی را انتخاب کنید از یک آرایه وسیعی از رنگ ها و طرح های مد روز. پزشکی امروز مالش طیف وسیعی از ارزان پرستاری مالش به ظرافت طراحی شده و هماهنگ لباس مناسب برای لباس خیابانی; و از کوتاه آستین V گردن پیراهن با شلوار طناب کشی به صورت رسمی کت و لباس. پارچه مورد استفاده برای پزشکی مالش آمده در طیف گسترده ای از رنگ های جامد و قابلیت روشن و چاپ (که محبوب در میان متخصصان پزشکی که کار با کودکان). با دوام پارچه های است که بسیار آسان برای تمیز کردن در میان محبوب ترین.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *