تاثیر و عواقب ناشی از ایدز / HIV در هند

[ad_1]

تاثیر و عواقب ناشی از ایدز / HIV در هند

هر زمان که ایدز است برنده ننگ و شرم بی اعتمادی و تبعیض و بی تفاوتی بود که در کنار آن. هر بار که ایدز شده است شکست خورده است و به دلیل اعتماد, باز بودن گفت و گو بین افراد و جوامع حمایت از خانواده بشر همبستگی و پشتکار انسان برای پیدا کردن مسیرهای جدید و راه حل های. “میشل Sidibé مدیر اجرایی UNAIDS

آیا ایدز و HIV

سندرم نقص ایمنی اکتسابی (ایدز) است که توسط یک ویروس به نام HIV یا ویروس نقص ایمنی انسانی. این بیماری تغییرات سیستم ایمنی مردم بسیار آسیب پذیر به عفونت ها و بیماری ها. این آسیب پذیری بدتر می شود به عنوان سندرم پیشرفت گاهی اوقات با کشنده نتایج.

HIV یک ویروس: به طور خاص HIV این ویروس که حمله سلول های T (CD-4 سلول) در سیستم ایمنی بدن است.

ایدز یک وضعیت پزشکی: بیماری ایدز است که در این سندرم که به نظر می رسد در مرحله پیشرفته ای از عفونت HIV.

عفونت HIV می تواند باعث کمک به توسعه اما ممکن است آلوده با HIV بدون توسعه ایدز است. اما بدون درمان عفونت اچ آی وی می تواند پیشرفت و در نهایت توسعه به ایدز در اکثر موارد. هنگامی که یک بیماری ایدز تشخیص ساخته شده است آن را همیشه خواهد بود یک بخشی از یک بیمار's تاریخچه پزشکی.

چه چیزی باعث HIV و بیماری ایدز است ؟

ویروس پسگرد است که می تواند در اندام های حیاتی و سلول های سیستم ایمنی انسان HIV توسعه در صورت عدم وجود درمان ضد رترو ویروسی (ART) – دارو درمانی است که بدن افت می کند و می تواند به جلوگیری از رشد جدید HIV ویروس ها.

نرخ ویروس پیشرفت در افراد مختلف متفاوت است به طور گسترده ای بسته به عوامل بسیاری از جمله:

 • عصر
 • بدن's توانایی دفاع از خود در برابر اچ آی وی
 • دسترسی به بهداشت و درمان
 • عفونت های دیگر بیمار ممکن است
 • فرد's وراثت ژنتیکی
 • مقاومت به گونه های خاصی از HIV
 • عوامل دیگر

اچ آی وی چگونه منتقل می شود ؟

انتقال جنسی: تماس با آلوده جنسی مایعات (رکتوم تناسلی یا دهان غشاهای مخاطی) در حالی که محافظت نشده sex با کسی که آلوده به HIV

پری ناتال انتقال: یک مادر می تواند به انتقال عفونت به کودک در هنگام زایمان, بارداری و تغذیه با شیر مادر

انتقال خون: انتقال HIV از طریق انتقال خون بسیار پایین در کشورهای توسعه یافته به لطف دقیق غربالگری و اقدامات احتیاطی. این است که اغلب مورد نیست در جهان در حال توسعه

علائم اولیه عفونت HIV

بسیاری از افراد مبتلا به HIV بدون علائم برای چند ماه و یا حتی سال ها پس از آلوده شدن. دیگران ممکن است دچار علائمی شبیه به آنفولانزا معمولا دو تا شش هفته پس از آلوده شدن توسط ویروس. علائم اولیه عفونت HIV ممکن است شامل تب و لرز و درد مفاصل و درد عضلانی گلودرد و عرق (به خصوص در شب) بزرگ شدن غدد بثورات قرمز رنگ خستگی و ضعف عمومی و کاهش وزن است.

افسانه ها و حقایق در مورد HIV و ایدز

وجود دارد بسیاری از تصورات غلط درباره اچ آی وی و ایدز است که بر اساس علمی و پزشکی حقایق است. این ویروس را نمی توان منتقل شده توسط:

 • تکان دادن دست
 • بغل کردن
 • گاه به گاه, بوسیدن
 • عطسه
 • دست زدن به ناگسستنی پوست
 • با استفاده از همان توالت
 • های حوله
 • های قاشق و چنگال
 • دهان به دهان (cpr) و یا اشکال دیگر از “گاه به گاه تماس بگیرید”

وجود دارد درمان برای ایدز و HIV

در حال حاضر هیچ واکسن یا درمانی برای HIV اما درمان خاصی یافته اند که بسیار موثر تر و بهتر تحمل – بهبود بیماران' سلامت عمومی و کیفیت زندگی بطور قابل توجهی – تنها با مصرف یک قرص در روز است.

درمان خاصی می کند البته به شرط اجازه می دهد اکثر افراد آلوده به این فرصت را به زندگی طولانی و نسبتا سالم زندگی می کند. شروع HIV درمان ضد ویروسی اولیه بسیار مهم است. با توجه به سازمان بهداشت جهانی's دستورالعمل های صادر شده در ژوئن 2013, درمان زود بهبود کیفیت زندگی و گسترش امید به زندگی و کاهش خطر انتقال.

چگونه می تواند HIV توان جلوگیری کرد ؟

برای جلوگیری از آلوده شدن با HIV متخصصان پزشکی توصیه به در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی زیر:

جلوگیری از خطرات محافظت نشده sex: داشتن sex سکس بدون کاندوم می تواند قرار دادن یک فرد در معرض خطر آلوده شدن با HIV و دیگر بیماری های مقاربتی (STIs).

سوء مصرف مواد مخدر و سوزن های: تزريقی استفاده از یک عامل مهم در انتقال HIV به ویژه در کشورهای توسعه یافته است. های سوزن می تواند در معرض کاربران به HIV و ویروس های دیگر مانند هپاتیت C.

مایعات بدن قرار گرفتن در معرض: قرار گرفتن در معرض HIV می تواند مانع به کارگیری اقدامات احتیاطی به منظور کاهش خطر قرار گرفتن در معرض آلوده به خون است. بهداشت و درمان کارگران باید با استفاده از موانع (دستکش ، ماسک ، عینک محافظ سپر و لباس).

بارداری: برخی از درمان می تواند آسیب جنین. برای محافظت از کودک's سلامت زایمان از طریق سزارین ممکن است لازم باشد. آلوده به اچ آی وی از مادران نباید به نوزاد شیر بدهد.

اهمیت آموزش و پرورش: این یک عامل مهم در کاهش رفتارهای پرخطر که منجر به HIV / AIDS.

ننگ اجتماعی مرتبط با ایدز

ترس اطراف رو به رشد شیوع اچ آی وی در سال 1980 همچنان ادامه دارد و حتی امروز. در زمان بسیار کمی شناخته شده بود در مورد HIV و چگونه از آن است که انتقال این بیماری می ترسم مردم به دلیل ترس از آلوده شدن.

این ترس به این روز بدان معنی است که بسیاری از مردم هنوز بر این باورند که اچ آی وی و ایدز:

 • هنوز هم به پایان می رسد در مرگ
 • این سندرم' ارتباط با رفتارهای که تعداد زیادی از مردم هنوز هم باورمند – مانند همجنسگرایی استفاده از مواد مخدر sex محل کار و یا خیانت
 • که سندرم انتقال از طریق sexکه یک موضوع تابو در برخی از فرهنگ ها
 • عفونت است چرا که شخصی بی مسئولیتی و یا اخلاقی نقص است که سزاوار مجازات شود
 • اطلاعات نادرست در مورد چگونه این ویروس منتقل می شود که منجر به رفتار نامعقول و تصورات غلط در مورد شخصی به خطر

چه سطح آگاهی در مورد ایدز در هند ؟

با توجه به یک بررسی جامع انجام شده توسط UNDP پست سال 2005″ اچ آی وی و ایدز هستند یک چالش جدی برای کشورهای در حال توسعه و همچنین توسعه یافته جهان است. هند با برآورد 5.206 میلیون نفر با اچ آی وی زندگی در سال 2005 حساب برای نزدیک به 69 درصد از عفونت HIV در جنوب و جنوب شرق آسیا منطقه است. این است که با وجود آن که شيوع پايين کشور با کلی بالغ HIV شيوع 0.91 درصد است. “

“هند شش شيوع متحده: آندرا پرادش و کارناتاکا واقع شدهاست تامیل نادو مانیپور و Nagaland. از این آندرا پرادش ثبت بيشترين ميزان دو درصد در میان زایمان و درمانگاه شرکت کنندگان و 22.8 درصد در میان STD درمانگاه شرکت کنندگان در سال 2005. با توجه به کلی کم شيوع HIV تمرکز تا کنون شده است در مطالعه AIDS / HIV تاثیر در سطح فردی و خانه “بررسی صرفا.

در نتیجه ما قول مطالعات انجام شده توسط بانک جهانی در سال 2012″ دولت هند تخمین می زند که حدود 2.40 میلیون هندی در حال زندگی با اچ آی وی (1.93-3.04 میلیون) با یک فرد بزرگسال شيوع 0.31% (2009). کودکان (زير 15 سال) به حساب 3.5% از عفونت های, در حالی که 83 درصد آنها در گروه سنی 15-49 سال. از تمام عفونت HIV 39% (930,000) در میان زنان است. هند's بسیار ناهمگن بیماری همه گیر است که تا حد زیادی متمرکز تنها در چند متحده در کشورهای جنوب و غرب و در شمال شرق. چهار شيوع متحده از جنوب هند (آندرا پرادش – 500,000 ماهاراشترا – 420,000 کارناتاکا – 250,000, Tamil Nadu – 150,000) حساب برای 55 درصد از تمام عفونت HIV در کشور است. بنگال غربی گجرات بیهار و اوتار پرادش تخمین زده می شود بیش از 100,000 PLHA و هر حساب با هم برای یکی دیگر از 22 ٪ از عفونت HIV در هند.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *