برای حضور موثر در فضای مجازی به طرح و برنامه نیاز داریم

[ad_1]

حجت‌الاسلام “حسن علیدادی سلیمانی” در بازدید از نمایشگاه “میثاق سراج” ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران این مجموعه در کرمان، گفت: امروزه دشمن در فضای مجازی به دنبال به چالش کشیدن دین، اعتقادات و آرمان‌های ما است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: داشتن آگاهی و سواد رسانه‎ای به ما کمک می‌کند که در بحث فضای مجازی منتظر حمله‌ دشمن نباشیم تا پاسخ بدهیم، بلکه باید با آگاهی، دشمن را به چالش کشیده و جوابگو کنیم. 

امام جمعه کرمان خاطر نشان کرد: هدف نهایی دشمن در جنگ نرم، استحاله فکری و فرهنگی و به چالش کشیدن نظام از درون است، لذا ما وظیفه داریم با شناسایی نقاط ضعف جامعه، با تمام توان در راستای رفع مشکلات و جلوگیری از استحاله‌ی فرهنگی گام برداریم.

 علیدادی سلیمانی اظهار کرد: وقتی از نزدیک این نمایشگاه و فعالیت‌های جوانان انقلابی و متعهد در فضای مجازی را دیدم، فکر نمی‌کردم در کرمان در فضای مجازی تا این حد کار شده باشد و این برای من خیلی مبارک و مغتنم بود.

امام جمعه کرمان پیرامون محتوای ارائه شده در نمایشگاه “میثاق سراج”، افزود: بعد از سطح خوب کار، عمق کار بود که بسیار کیفی انجام شده است.

وی اظهار کرد: از آنجا که فضای مجازی بسیار عمیق، پیچیده و وسیع است، هر چه جلوتر برویم، به عِده، عُده، طرح و برنامه برای حضور موثر و مفید در این فضا بیشتر نیازمندیم.

امام جمعه کرمان تاکید کرد: این مجموعه باید دقیق‌ تر کار کند و با توسعه‌ ابزار و جذب نیروهای با کیفیت، جریان‌ سازی قوی فرهنگی رسانه‌ ای را دنبال کند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید بر اینکه برای مقابله با تهاجمات وسیع دشمن در فضای مجازی، نیازمند تربیت هرچه بیشتر نیرو و تهیه امکانات هستیم اظهار کرد: با این امکانات می توانیم از انقلاب، اسلام و آرمان‌های انقلاب محافظت کرده و حالت تهاجمی نسبت به دشمن داشته باشیم.

وی تصریح کرد: فضای مجازی یک تهدید نیست بلکه فرصتی است که با مدیریت درست می‌توانیم از آن برای ترویج فرهنگ ناب اسلام و مقابله با تخریب‌هایی که در این فضا صورت می‌گیرد، بهره ببریم.

براساس این گزارش “رحمان جلالی” مسئول سازمان سراج استان کرمان گفت: در این نمایشگاه عملکرد سازمان در شش محور ساختار، رصد، آموزش و سازماندهی، تولید محتوا، عملیات و سواد فضای مجازی و رسانه ارائه شده است.

وی ضمن تشریح اهداف و عملکرد این سازمان در استان کرمان، افزود: سازمان سراج در کرمان علاوه بر ظرفیت‌های ملی توانسته است مجموعه‌ای از اقدامات از قبیل همایش‌ها، رصد فضای مجازی، تولیدات محتوایی، طراحی دوره‌های آموزشی، عملیات در فضای مجازی، راه اندازی مجتمع آموزشی فرهیختگان سراج و تشکیل قرارگاه سواد فضای مجازی را دنبال کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *