امکان بازدید آنلاین از 24 اثر میراث فرهنگی و مراکز دیدنی کشور میسر می‌شود/ این طرح نمونه موفقی از همکاری دولت با بخش خصوصی و سمن‌هاست/ رایتل به‌عنوان اپراتور ارتباطی مسیر را پوشش می‌دهد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار سیتنا، مراسم معرفی طرح «۱۱هزار کیلومتر مسیر در خانه؛ سفر به میراث جهانی» صبح امروز با حضور امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، به‌منظور بازدید آنلاین عموم مردم از 24 اثر میراث فرهنگی و مراکز دیدنی کشور در شرایط کرونایی حاضر، در کاخ‌موزه گلستان برگزار شد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به شرایط حاکم بر کشور و چالشی مشترک به نام کرونا گفت: چالش‌های جدید  انسان را وادار به ارائه خلاقیت های جدید می‌کند. در ایام نوروز برنامه  بازدید از 13 موزه را به‌صورت پایلوت و بخش مستقیم اجرا کردیم و استقبال از این برنامه بیش‌ازحد تصور ما بود و تصمیم بر آن شد تا این مسیر را ادامه دهیم.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه افزود: برنامه 11 هزار کیلومتر بین دو هفته تاریخی یعنی روز حفاظت از بناها و محوطه‌های تاریخی و روز موزه‌ها از اهواز و سایت فرهنگی چغازنبیل آغاز می‌شود و هرروز 1 ساعت و نیم  برنامه به‌صورت استریم از طریق پلتفرهای ازتباطی  پخش می‌شود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به همکاری مشترک بخش خصوص و دولتی گفت:  این طرح نمونه موفقی از همکاری دولت با بخش خصوصی و سمن‌ها است و در طرح شرکت‌های حوزه گردشگری و فناوری ما را همراهی می‌کنند و همچنین شرکت رایتل به‌عنوان  اپراتور ارتباطی مسیر را پوشش می‌دهد  و  شرکت تیوا و سایر پلتفرم‌های به اشتراک‌گذاری تصویر  این برنامه را پشتیبانی می‌کنند.

ناظمی با تأکید بر همکاری‌های شکل‌گرفته بین دو وزارت خانه گفت: تشکیل آرشیو دیجیتال میراث فرهنگی و حفظ و نگهداری از آن به‌صورت توزیع یافته در چند دیتاسنتر مختلف از دیگر اقدامات در دست اجرا است و هم‌افزایی بین دو مجموعه باعث  خلق ایده‌هایی ازجمله تجهیز ابنیه‌های تاریخی به تکنولوژی‌های جدید و واقعیت مجازی است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خاتمه افزود: امیدواریم اجرای تور 11هزار کیلومتر در خانه باعث ایجاد روایت دیجیتالی ماندگار و دسترس‌پذیر برای همگان شود و این امکان را فراهم آورد که نگاه تاریخی و فرهنگی بیش از گذشته و در سطوح متنوع‌تری مورداستفاده قرار گیرد.

برای مشاهده تصاویر این برنامه اینجا کلیلک کنید.

خبرنگار: زهرا طاهری
عکاس: حسین شهلایی

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *