اسید استیک – خطرات بهداشتی و کمک های اولیه روش

[ad_1]

اسید استیک است که مهم ترین اسید آلی است. آن است که در حال حاضر در سرکه است که در یک خانواده مشترک اسید و عمدتا در مقاصد پخت و پز. در صنایع از آن استفاده می شود در تولید پلاستیک و رنگ انواع حلال, مقاله, نساجی و پارچه.

این ترکیب شناخته شده است به ساده کربوکسیلیک اسید و همچنین به عنوان شناخته شده ethanoic اسید. این نتایج به طور طبیعی از تخمیر اتانول الکل. فرمول شیمیایی آن است CH3COOH. آخرین هیدروژن متصل به اکسیژن داده شده در محلول های آبی به ترکیب اسیدی طبیعت است. آن است که طبقه بندی به عنوان یک اسید ضعیف به دلیل آن را می کند نه به طور کامل جدا و یا جداگانه در جزء آن یون ها در آب. اسید رخ می دهد در سیستم های بیوشیمیایی و دیده می شود به عنوان یک سوخت و ساز محصول در طول تجزیه گلوکز است. اسید استیک به طور طبیعی رخ می دهد در رقیق کردن مقادیر اما در صنایع از آن است که در سنتز بیشتر متمرکز اشکال. فرم خالص آن به نام گلاسیال استیک اسید به دلیل شباهت به یخ. جامد اسید ذوب در 16.7 درجه سانتیگراد است.

رقیق کردن غلظت اسید امن هستند. به عنوان مثال سرکه حاوی حدود پنج درصد (5%) توسط جمعی از اسید استیک و این به طور کلی بی ضرر است. در غلظت های بالاتر می گویند حداقل ده درصد (10%) اسید می شود یک محرک. آن شناخته شده است lachrymator که به معنی آن باعث ترشح اشک می شود که در تماس با چشم و همچنین می تواند باعث درد و ورم ملتحمه. شدید مواجهه قرنیه آسیب ممکن است رخ دهد و این منجر به کوری شود. آن است که یک محرک پوست و علل تغییر رنگ, خارش و سوختگی و تاول و ضخیم شدن پوست است. این اتفاق نمی افتد کاملا به سرعت و چند ساعت پس از پوست در تماس با اسید از نشانه های سوزش به آشکار. پس از استنشاق آلی اسید موجب تحریک بینی و گلو و مخاط برونش. ترشحات مخاط همراه پوشش تولید مایع ساخت تا در نتیجه منجر به edemas در اندام تنفسی مانند حلق و ریه ها. تنفس ممکن است منفی چنین است که در معرض فرد ممکن است دچار تنگی نفس و سرگیجه است. اسید دود می تواند باعث التهاب در مخاط برونش (برونشیت). مصرف بسیار متمرکز اسید نابود مینای دندان, علل سوختگی شکم درد سوراخ شدن دستگاه گوارش پوشش استفراغ و اسهال. پس از به دست آوردن ورود در جریان خون خطرناک سطح این اسید منجر به تخریب سلول های قرمز خون شناخته شده به عنوان همولیز. این تفکیک آزاد قرمز رنگدانه ای به نام هموگلوبین می شود که در ادرار دفع می شود (hemoglobinuria). نارسایی کلیه و شوک ممکن است در نتیجه.

غلظت های بالاتر از 25% در نظر گرفته شده است خورنده در حالی که در غلظتهای بالاتر از 90% آن را تبدیل به یک اشتعال اسید و ممکن است خشونت واکنش نشان می دهند پس از قرار گرفتن در معرض هوا در درجه حرارت گرم (بالای 39 درجه سانتیگراد). بنابراین دست زدن به مواد در غلظت های بالا باید انجام شود با مناسب اقدامات پیشگیرانه. در زیر اقدامات کمک های اولیه پس از قرار گرفتن در معرض اسید.

1. بر اثر استنشاق بلافاصله حرکت فرد به یک منطقه امن که در آن وجود دارد باز و هوای تازه. به دنبال کمک های پزشکی حق دور به خصوص اگر قربانی از دست داده آگاهی.

2. هنگامی که پوست در تماس با اسید غلیظ بشویید منطقه آسیب دیده با آب در حال اجرا به منظور کاهش سوزش و تحریک بیشتر. تماس کمک های پزشکی و آلوده ،

3. در صورت تماس با چشم خیط و پیت کردن چشم مبتلا را با آب سالم و تمیز به مدت ده دقیقه (پلک باید برگزار شود باز در این روش). دریغ نکنید برای تماس برای کمک های پزشکی.

4. هنگامی که به طور تصادفی بلعیده اجازه می دهد تا قربانی به نوشیدن مقدار زیادی آب اگر او آگاه است. هرگز اجازه او و یا او را در آب یا هر مایع خوراکی زمانی که او یا او بیش از حد ضعیف است و یا ناخودآگاه. نمی القاء استفراغ و انجام نمی دهد هر گونه مایع یا ماده دیگر از آب است. تماس با یک حرفه ای پزشکی حق دور.

پوشیدن تجویز یکنواخت در هنگام دست زدن به اسید استیک در آزمایشگاه ها و یا مناطق صنعتی. آیا رسیدگی به این ماده بدون پوشیدن مناسب دستکش لاستیکی دستکش. همیشه اطمینان از تهویه مناسب در این منطقه است.

[ad_2]

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *