اخاذی مرد میانسال در پوشش دختری جوان با ترفند ازدواج در فضای مجازی

[ad_1]

به گزارش سیتنا، سرهنگ “حشمت سلیمانی” رئیس پلیس فتا استان فارس در گفت ‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا از شناسایی پرونده با موضوع انتشار عکس‌های خصوصی و در پی آن اخاذی خبر داد و گفت: متهم با جلب اعتماد جوان شیرازی با سوء‌استفاده از اطلاعات و عکس‌های خصوصی و شخصی وی اقدام به تهدید و اخاذی کرد.

وی افزود: کلاهبرداران در فضای مجازی با نفوذ در زندگی خصوصی افراد، حریم خانواده را به راحتی زیر پا می‌گذارد، به عنوان نمونه در پرونده‌ی مذکور فرد کلاهبردار با  جلوه دادن خود بعنوان خانمی جوان که قصد ازدواج دارد از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به سوء‌استفاده، تهدید و اخاذی از شاکی کرده است.

این مقام انتظامی گفت: فرد شیاد با ایجاد پروفایلی با نام و مشخصات خانم اقدام به رابطه آشنایی با این جوان شیرازی کرده و در روند رابطه دوستی با جملات اغوا‌‌کننده به اطلاعات خصوصی شخصی شاکی دست یافته و عکس‌های خصوصی وی را نیز با ترفند‌های خاص بدست می‌آورد؛ در این راستا با توجه به نقاط ضعف شاکی پس از مدتی اقدام به تهدید و اخاذی کرده که در نهایت این عمل باعث آبروریزی و هتک حیثیت و نگرانی شاکی شده است.

این مقام سایبری تصریح کرد: پس از بررسی‌های فنی و تخصصی و با انجام اقدامات فنی پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس منتقل شد.

وی ادامه داد : متهم که آقایی میانسال و متاهل بود با معرفی خود در فضای مجازی بعنوان دختری جوان که قصد ازدواج دارد اقدام  به اخاذی از شهروندان می‌ کرد.

سرهنگ سلیمانی گفت: گاهی اوقات افراد به روابط خود با دیگران در این فضا اطمینان زیادی دارند و فکر می‌کنند این ارتباط تا ابد باقی می‌ماند و متعهدانه است به همین دلیل اقدام به رد و بدل کردن و ارسال عکس و فیلم های شخصی خود به آن شخص می‌کنند اما غافل از اینکه پس از اتمام این رابطه، چه بر سر حیثیت و آبروی ما می‌آید؛ بنابراین مراقب دوستی های فضای مجازی که به هیچ وجه قابل اطمینان نیست باشید.

رئیس پلیس فتا استان فارس در ادامه اظهارکرد: در فضای مجازی مراقب و هوشیار باشند و فریب پیشنهادها و درخواست‌های نامتعارف را نخورند؛ زیرا شیادان به صورت مستمر در حال فعالیت در این فضا هستند و بسیاری از حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی جعلی و دارای مشخصات خلاف واقع هستند و با هدف فریب زنان و دختران جوان ساخته شده است.
 
این مقام مسئول بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *