آغاز بکار رسمی آزمایشگاه امنیت محصولات کنترل صنعتی پژوهشگاه ICT با دریافت مجوز مرکز راهبردی افتا

[ad_1]

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر ابوذر عرب سرخی در خصوص اولویت های سال جاری پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: پروژه نسل پنجم شبکه های ارتباطی موسوم به ۵G که از اولویت های اول وزارت ارتباطات است، در دستور کار پژوهشگاه ICT قرار گرفته و پژوهشکده امنیت نیز در این خصوص ۲ محور را در اولویت قرار داده است.

وی ادامه داد: یکی از محورها بحث طراحی محصولات کاربردپذیر است که در نسل پنجم شبکه های ارتباطی به کار گرفته می شود.

عرب سرخی افزود: ارزیابی امنیتی محصولات و خدمات در بستر نسل جدید شبکه های ارتباطی، محور دیگری است که توسط پژوهشکده امنیت فاوا به آن پرداخته می شود.

رئیس پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: علاوه بر پروژه ۵G، برنامه های دیگری هم در سال جدید به تائید شورای پژوهشی پژوهشگاه و وزارتخانه رسیده است که پژوهشکده امنیت فاوا پیرامون آن اقداماتی انجام می دهد.

وی گفت: یکی از این محورها، توسعه نسل جدید آزمایشگاه های امنیتی است که در این صورت نخستین آزمایشگاهی خواهیم بود که مجوز ارزیابی و تائید نمونه سامانه های کنترل صنعتی را از طرف مرکز راهبردی افتا دریافت خواهیم نمود؛ به این معنا که ما زیرساخت آزمایشگاهی امنیتی محصولات کنترل صنعتی را راه اندازی کردیم و امیدواریم با دریافت مجوز رسما کار را از امسال آغاز کنیم.

عرب سرخی همچنین در خصوص محور دیگری که مورد بررسی پژوهشکده امنیت فاوا قرار می گیرد، گفت: عیارسنجی محصولات امنیتی، محوری است که با همکاری سازمان فناوری اطلاعات جلو می بریم و تقریبا نخستین مجموعه ای خواهیم بود که یک زیرساخت آزمایشگاهی ایجاد می کنیم که می تواند محصولات داخلی را در فضای آزاد و منصفانه با نمونه محصولات خارجی مقایسه کند و اطلاعات را در معرض نگاه بهره برداران محصولات قرار دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Be the first to reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *